Skvelé darčeky

Ako nakupujú darčeky ženy a muži?

To, že sa každý rok predá veľké množstvo darčekov, je jasný fakt. Ľudia obdarúvajú svojich blízkych, priateľov, rodinu aj seba. Vedeli ste však, že viac sa tešíme, keď darček darujeme, ako keď dostávame? A ako sa ženy a muži rozhodujú pri nákupe? Štatistiky hovoria o tom, že keď sa jedná o darčeky, ženy sú štedrejšie. Väčšina Slovákov minie na darčeky maximálne 300€.

Ako nakupujú darčeky muži? Na čo si davajú pri výbere darčeka pozor pri výbere darčekov ženy?

Muži sú ochotní za jeden darček zaplatiť viac ako 100€. Avšak nežnejšie pohlavie kupuje darčekov viac a ich výber je premyslený, veľkorysý a skoro vždy aj s časovou rezervou, v predstihu. Nákupné správanie žien ovplyvňujú tiež zľavy, naopak muži si nechávajú poradiť od personálu či z recenzií na internete. Existujú však kreatívne darčeky, ktoré kupujú ženy aj muži svojim polovičkám, sú to napríklad vankúše či tričká s potlačou.

Výroba darčekov je celosvetový priemysel, ktorý rokmi rastie. Existujú však niektoré špecifické faktory, ktoré ovplyvňujú nakupovanie darčekov v priebehu celého roka.

Sviatky a nákup darčekov

Najväčším faktorom, ktorý ovplyvňuje celkový objem predaja darčekov, sú sviatky. Väčšina ľudí, muži aj ženy, dávajú darčeky počas významných sviatkov. Hľadajú a kupujú ten najlepší darček na narodeniny, meniny, Vianoce, Nový rok, Valentín, Deň matiek a otcov či iné významné dni.

Ekonomický vývoj a darčeky

Ekonomický vývoj je ďalším fenoménom, ktorý ovplyvňuje množstvo darčekov, ktoré sa za rok predá. Keď je ekonomika silná, ľudia, rovnako ženy aj muži, míňajú viac peňazí na darčeky pre svojich blízkych a priateľov. Na druhej strane, keď je ekonomika slabá, kupujúci dávajú väčší pozor na výšku ceny darčekov, sú opatrnejší a menej ochotní dávať drahé dary.

Aj keď muži a ženy majú iný vkus a štýl nakupovania, jedno nás spája. Snažíme sa kupovať kvalitné darčeky s dobrou myšlienkou za výhodnú cenu. Veľkým trendom sa stali aj personalizované darčeky, ktoré môžu pripomenúť významnú chvíľu napríklad vo forme fotky na stene či vlastného hrnčeka v práci. V konečnom dôsledku nezáleží kto je štedrejší, ale to, kto daruje darček s láskou.

Na našom e-shope nájdete množstvo kvalitných darčekov za skvelú cenu!

Ilustračný obrázok zdroj: https://www.freepik.com/