Obrazy na plátne, Skvelé darčeky

Fotoobraz a kvalita? Áno dá sa to!

V tíme Môj darček sa venujeme tlačeniu fotiek na rôzne povrchy už roky. Za ten čas sme zvečnili už tisíce krásnych momentov na vankúše, hrnčeky, tričká aj plátna. Nie je náhoda, že každý fotoobraz je originál, jedinečný kúsok a krásny doplnok do domácnosti.

V tomto článku sa dozviete, z čoho vyrábame fotoobraz, aké materiály používame a čo všetko je potrebné k tomu, aby výsledok stál za to. Ako najpodstatnejšie je samotné plátno. Je zo 100% bavlny, spracovávané s ohľadom na životné prostredie. Našim cieľom je dosiahnuť čo najvyššiu možnú kvalitu a to bez kvalitného plátna nie je možné.

Ako zistiť či je fotoobraz nekvalitný?

A ako spoznať nekvalitné plátno? Je to jednoduché, ako prvý ukazovateľ je farba a teda ako realisticky pôsobia farby. Ak sú vyblednuté a nie sú živé či sú úplne mimo kontrast. Nie vždy je to problémom farby samotnej, na koľko nekvalitné plátno si nevie “udržať” farbu a celý dojem je celkovo zlý. Nie menej podstatný detail je to, ako vyzerá plátno zvnútra. Je potrhané, alebo v miestach kde je plátno zachytené plátno povolilo a obraz už nie je natiahnutý správne. Tu je to jednoduché, kvalitné plátno drží na mieste a ani po rokoch nie je “vytrhané“.

Neodmysliteľnou súčasťou je rám fotoobrazu. Štandardne je vnútorný rám z dreva, v niektorých prípadoch môže byť z plastu či kovu, ale to sú zriedkavé prípady nakoľko tieto materiály nie sú úplne optimálne na využitie na fotoplátno a celkovo obrazov. My v Môj darček využívame kvalitné drevo z ihličnanu, je ručne opracované a ošetrené proti škodcom. Pozor, jedná sa o zdravotne nezávadné drevo a BIO ochranu dreva. Kvalitný vnútorný rám, ktorý dodávame štandardne vo všetkých variáciách našich Foto obrazu, sa vyznačuje napríklad hladkými spojmi, aby sa rám nepredral cez plátno a nepoškodil ho alebo aj výstužami v rohoch, aby boli rohy obrazu vždy v deväťdesiat stupňovom uhle.

Dúfame, že v tomto článku sme vám aspoň z časti odpovedali ako by mal vyzerať kvalitný foto obraz. Nezabudnite sa prihlásiť na odber noviniek cez email, aby vám neunikli novinky a zľavy či ďalšie zaujímavé články.

Fotka zdroj: mojdarcek.sk
Illustračná fotka titulného obrázka zdroj: freepik.com